Izolacje natryskowe – sposób na dobre ocieplenie dachu.

Dziś mamy ogromny wybór w materiałach budowlanych. Dawniej osoby budujące dom zastanawiały się nad tym skąd wezmą materiał, a dziś zmienia się optyka i problemem jest to jaki materiał wybrać. Rozwiązania są różne, droższe i tańsze, dla jednych lepsze, dla innych gorsze. Dziś zajmiemy się omówieniem izolacji dachu pianką poliuretanową, która dziś zdobywa całą rzeszę zwolenników. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego ocieplenie pianką ma być lepsze od zastosowania tradycyjnych metod izolacji?

O popularności izolacji pianką PUR świadczy chociażby to, że powstają ciągle nowe firmy, które zajmują się tego typu usługami. Również firmy, które istnieją w branży budowlanej od dawna chętnie powiększają swoją ofertę właśnie o usługi ocieplenia pianką. Tak jest chociażby w przypadku firmy TOMCZAK – Izolacje Natryskowe, która na lokalnym rynku do tej pory zajmowała się stolarką otworową. Od jakiegoś czasu oferuje również ocieplenie pianką poliuretanową.

Wykonawcy izolacji natryskowych podkreślają przede wszystkim to, że pianka PUR jest materiałem o wiele trwalszym od starych metod. Producenci pianek podają współczynnik odpowiedzialny za izolacyjność w czasie na 25 lat. Dodatkowo izolacja pianką to warstwa, która z jednej strony przepuszcza parę wodną, a z drugiej, skutecznie zatrzymuje wiatr.

Pianka poliuretanowa tworzy zwartą, lekką i nieprzewiewną izolacje „przyklejoną” do konstrukcji dachu. Nie jest w stanie się obsuwać, przemieszczać się. Osoby, które miały możliwość dotknąć pianki wiedzą, że warto wybrać ten materiał do izolacji dachu.