Okna PCV w kolorze antracyt: ponadczasowe piękno.

Trendy w nowoczesnym budownictwie pozwalają stwierdzić, iż jeszcze przez długi czas antracyt jako kolor będzie obecny w szeroko rozumianej architekturze. Antracyt to inaczej kolor ciemnoszary, który w palecie RAL oznaczono numerem 7016. Kolorystyka ta znajduje uznanie właścicieli budynków użytkowych o nowoczesnej kubaturze. Jest to swojego rodzaju odpowiedź na wszędobylską czerń obecną we wnętrzach. Nie jest to jednak typowa szarość, antracyt oscyluje wokół głębi, przez co charakteryzuje się szykiem i elegancją. 

Okna PCV z antracytową ramką to ozdoba każdego domu, kolor ten należy jednak stosować z umiarem. Jeżeli wybierzemy jaśniejszą barwę elewacji to okna w odcieniu szarości będą swojego rodzaju „kropką nad i”. Spotykanym często połączeniem są okna tego typu w zestawieniu z drzwiami tarasowymi o identycznej barwie. Kolorystyka ta sprawdza się przede wszystkim w przypadku nowoczesnych wnętrz o stosunkowo prostym stylu. Antracytowe ramki okienne mogą stanowić ozdobę także we wnętrzach o stylu loftowym, poprzemysłowym. Szarość okien doskonale koresponduje z betonowymi ścianami, starą cegłą, czy też bielonymi ceglanymi konstrukcjami. Wewnątrz domów, uzupełnieniem dla okien PCV będą dodatki w szarej kolorystyce takie jak: lampy, ramy luster, czy poduszki. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością dodatków. Antracytowa rama okienna sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu, od salonu, przez kuchnię, ąż na łazience kończąc.

Rezygnacja z firan na rzecz rolet

Wysoką estetyką odznaczają się ramy nieprzysłonięte żadnym elementem wystroju wnętrz. Chodzi o zachowanie spójności, co jest możliwe przy zastosowaniu systemu rolet, markiz lub żaluzji. Bez względu na rodzaj budynku, okna PCV bardzo dobrze korespondują zarówno z obiektami nowoczesnymi, jak i tymi budowanymi tradycyjnie. Korzystne wizualnie połączenie to chociażby ciemnoszare okna oraz pokrycie dachowe na bazie dachówki, blachodachówki, czy blachy. W palecie RAL znajdziemy antracyt w wersji matowej, jak i w połysku. Wielbiciele tradycyjnych wnętrz mogą pokusić się o zakup okien z ramą przypominającą strukturę drewna. Istnieje też stolarka okienna o gładkim rysie, gdzie dominuje szczotkowany lub polerowany wzór.

Paleta barw dla okien PCV

Paleta RAL zawiera cały przekrój barw dostępnych dla okien. Wśród nich znajdziemy kolory takie jak 7000 (szary popielaty), 7015 (szary bazaltowy), 7024 (szary grafitowy). Warto wiedzieć, że każdy producent okien ma w swojej ofercie barwy oznaczone indywidualnymi nazwami własnymi. Niekiedy zamiast palety RAL firmy stosują zupełnie inną kolorystykę, dlatego też dobrze jest obejrzeć wzornik na miejscu w sklepie. Zalecamy wybór okien oraz drzwi tarasowych u jednego producenta. Jest to szczególnie ważne w przypadku chęci uzyskania jednakowego efektu w całym budynku. Pamiętajmy, że kolory z różnych palet mogą się od siebie różnić. Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://okna-tomczak.pl