Niezbędne akcesoria do montażu futryn.

Tym razem przyjrzymy się narzędziom i materiałom, które są potrzebne do samodzielnego montażu futryn. Można oczywiście zapłacić specjaliście za wykonaną dobrze pracę, ale każdy majsterkowicz chętnie spróbuje wykonania tego zadania we własnym zakresie. W tym celu potrzebne nam bedą odpowiednie akcesoria, które zdecydowanie usprawnią pracę. Poniżej prezentujemy listę niezbędnych akcesoriów montażowych. 

Czego będziemy potrzebować to montażu futryny?

1. Pianka montażowa oraz pistolet. Przy podejmowaniu prac warta uwagi jest pianka niskoprężna, która dokładnie wypełni puste przestrzenie. Trzeba wiedzieć, aby zawsze nakładać niewielką ilość pianki, ponieważ potrafi ona wypierać belki. Pistolet natomiast to urządzenie bez którego pojemnik z pianą byłby bezużyteczny. Nawet w sytuacji, kiedy kupiliśmy piankę ze specjalnym wężykiem to i tak większą precyzją i charakteryzuje się pistolet.

2. Rozpieraki do futryn. Dobrze jest posiadać dwa takie akcesoria, które służą równomiernemu osadzeniu futryny w otworze drzwiowym. Przy ich wsparciu określimy jednakową pozycję części bocznych, ułatwia to równy montaż futryny. Wystarczy jedynie przymocować mocno narzędzie po dwóch stronach tak, aby było stabilne. Na rynku dostępne są dla większości standardowych ościeżnic i drzwi m.in. 610 mm, 735 mm i 985 mm.

3. Ściski narożne. To mniejszy krewny rozpieraków do futryn, sprawdza się on w sytuacji, kiedy chcemy uzyskać kąty proste podczas montażu belek pionowych i poziomych ościeżnicy. Ściski są warte uwagi także wtedy, gdy chcemy wyrównać nasze ramy, korpusy meblościanek, czyli w miejscach, gdzie chcemy osiągnąć kąt 90 stopni.

Z innych mniejszych narzędzi potrzebnych do montażu futryn znajdziemy m.in.: silikon, poziomicę, nóż monterski, zaprawę i listwy maskujące. Dzięki poziomicy szczegółowo sprawdzimy pion i poziom, czyli równy montaż futryny. Nóż monterski sprawdzi się jako narzędzie do przycinania zbyt dużej ilości pianki. Listwy maskujące, silikon i zaprawa przydadzą się do wyrównania oraz zakrycia niektórych elementów przy montażu futryn.