Wynajem agregatu do pianki PUR

Czy można wypożyczyć specjalistyczną maszynę, a dokładnie agregat do natrysku pianki poliuretanowej? Z całą pewnością znajdą się tacy, którzy będą chcieli wykonać ocieplenie pianką we własnym zakresie. Do odważnych świat należy, ale warto też wiedzieć, że sama maszyna za nas nic nie zrobić, że ważniejsze od sprawnego posługiwania się pistoletem natryskowym jest prawidłowe przygotowanie materiału i ustawienie maszyny.

Co prawda pojawiają się już oferty dotyczące wynajmu agregatu do pianki PUR, ale te oferty najczęściej skierowane są raczej do firm z branży, do osób przeszkolonych, które świadczą tego typu usługi i np. z powodu awarii muszą chwilowo posiłkować się sprzętem wypożyczonym. Sam proces natrysku pianki jest na tyle skomplikowany, że prawdopodobieństwo prawidłowego wykonania ocieplenia, przez osobę, która nie zna zasad jest minimalne. To co na filmach wydaje się być proste i łatwe w rzeczywistości proste nie jest.

Trzeba także powiedzieć, że do wykonywania izolacji pianką poliuretanową jest potrzebny raczej zespół maszyn niż jedna maszyna. Są to przede wszystkim: kompresor śrubowy, osuszacz powietrza, pompy do pobierania materiału z beczek, mieszadło do pianki w beczce, agregat wysokociśnieniowy do pianki (80-120 barów), wąż podgrzewany do przenoszenia materiału i wreszcie sam pistolet natryskowy, który powinien zostać wyposażony w odpowiednią dyszę do konkretnego rodzaju pianki.

Jak widać tych elementów jest dość dużo. Czy zatem są chętni, którzy wypożyczą agregat do natrysku pianki wiedząc jednocześnie, że niewielki błąd z połączeniu elementów, zamiana pomp może skutkować całkowitym zniszczeniem maszyny? Jeżeli wypożyczający jest osobą wypłacalną, podpisze umowę wynajmu, w której zobowiąże się do pokrycia kosztów naprawy to czemu nie – można taki agregat wynająć. Dobrze byłoby jednak, aby wynajmujący znał ceny poszczególnych części i był świadomy ryzyka.

Jeżeli jednak chcemy wykonać dla swoich celów niewielką prace związaną z ociepleniem np. poddasza to zdecydowanie polecić należy skorzystanie z usług profesjonalistów. Mamy wówczas sprawę bardzo jasną – zamawiamy usługę ocieplenia poddasza i o nic więcej się już nie martwimy. Ceny usług ocieplania pianką poliuretanową nie są wysokie.