Beton dekoracyjny do łazienki, kuchni, domu. Gdzie się sprawdzi?

Beton dekoracyjny w domach jednorodzinnych, biurach firm to jedno z częściej spotykanych rozwiązań użytkowych. Wynika to nie tylko z popularności, lecz także efektu, który możemy finalnie osiągnąć. Beton ten wykorzystamy z powodzeniem w pomieszczeniach takich jak łazienka, przedpokój, kuchnia, czy poczekalnia. Materiał ten ze względu na swój nietuzinkowy wygląd zyskał grono fanów na całym świecie. W tym artykule przyjrzymy się możliwościom wykończenia przestrzeni jakie daje beton komórkowy w budynkach o różnym zastosowaniu. 

Surowa forma i dobór faktury

Beton dekoracyjny charakteryzuje się stonowaną stylistyką, przez co jest doskonałym wyborem zarówno dla miejsc bogatych kolorystycznie, jak i pomieszczeniach o jednostajnej barwie. W pierwszym wypadku struktura i kolor uporządkują przestrzeń, w drugim natomiast nadadzą elegancji. Najbardziej pożądane przez dekoratorów wnętrz kompozycje składają się z łączenia szarości z bielą i antracytem. Jeśli zaś chodzi o styl, w którym zostały zaaranżowane pomieszczenia to beton dekoracyjny sprawdzi się zarówno wśród nowoczesnych wnętrz, ale też tych minimalistycznych, loftowych, a nawet klasycznych. Od pomysłu inwestora zależy, czy instalacja zostanie wykonana z użyciem efektu betonu licowanego, betonu w formie płyt, czy efektu szalowanego betonu. W sprzedaży znajdziemy materiał o zróżnicowanym typie faktury, ale też odcieniu. Niepodważalną zaletą betonu dekoracyjnego jest jego trwałość oraz łatwość utrzymania w czystości. Profesjonalnie położona powierzchnia zachowa swoje właściwości przez wiele lat, nie wymaga też specjalnej uwagi.

Miejsca, gdzie beton dekoracyjny się sprawdzi

W zasadzie nie ma miejsca, gdzie beton tego typu nie znalazły zastosowania. Stanowi on ciekawą ozdobę zarówno w mieszkaniach, domach, obiektach handlowych, salach konferencyjnych, apartamentach, ośrodkach wypoczynkowych i nie tylko. Zastosowanie betonu dekoracyjnego jest dużo szersze, sprawdzi się on także jako podłoga na balkonie, czy tarasie. Wylewka może nadać interesujący sznyt dróżkom w ogrodzie, czy podjazdom garażowym. Na zewnątrz możemy osiągnąć bardzo ciekawy rezultat poprzez łączenie betonu z innymi materiałami takimi jak drewno, kamień, czy metal. W sprzedaży znajdziemy szeroką gamę kolorów i faktur, który pozwalają uzyskać pożądany efekt niemal w każdej przestrzeni.

Podczas zakupów zwróć uwagę na te parametry

Beton jak każdy materiał może cechować się różnymi parametrami decydującymi często o jego wytrzymałości. W trakcie wizyty w sklepie budowlanym należy zwrócić uwagę na właściwości materiału takie jak: klasa betonu, ekspozycji, czy faktura. Obecnie dostępna kolorystyka weszła pod strzechy zwykłych domów, gdzie jeszcze do niedawna królowała szarość. Znane do niedawna barwy betonu dekoracyjnego królowały w dużych obiektach użytkowych takich magazyny, czy obiekty firmowe. Aktualnie niecodzienną kolorystykę wybierają także właściciele domów jednorodzinnych, którzy stawiają na oryginalność. Czytaj również: Jak odnowić betonową posadzkę?