Budowa domów jednorodzinnych – stan deweloperski

Coraz częściej obalane są mity o tym, że budowa domu metodą gospodarczą jest tańsza niż zlecenie całości zadań generalnemu wykonawcy. Pomijając już koszty budowy to takie zlecenie ma bardzo wiele zalet, o których napiszemy w tym artykule. Powiemy także o kosztach, które zapewne nie są bez znaczenia.

Dlaczego zlecenie budowy domu jest dobrym rozwiązaniem? Proszę sobie wyobrazić, że w dzisiejszych czasach, kiedy firmy budowlane mają bardzo dużo roboty, trudno będzie znaleźć fachowców, którzy wykonają nam sprawnie i w terminie poszczególne prace. Jeżeli chcemy, aby dom został zbudowany dość sprawnie, to niestety nie będziemy mieli czasu, aby czekać na fachowca od tynków, czekać na elektryka, czekać na hydraulika itd. Przypomina mi się tutaj sytuacja, gdzie znajomy budował dom i miał ogromne problemy ze znalezieniem ekipy tynkarskiej. Przychodziło kilku fachowców. Niektórzy chcieli zaliczkę od razu, zanim przyjdą do pracy, inni obiecywali, że przyjdą, ale nie dotrzymywali terminów, i tak oto w ten sposób dopiero piąty wykonawca zrobił tynki, ale jakość pozostawiała wiele do życzenia.

Jeżeli nie chcemy martwić się o to wszystko, nie mamy także wiedzy, aby sprawdzić dobrze prace wykonywane przez poszczególne ekipy to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zlecić budowę domu firmie, która poprowadzi nadzór nad całą inwestycją. Coraz częściej pojawiają się oferty tego typu, gdzie doświadczone firmy proponują tego typu usługi. Proszę zobaczyć: Budowa domu Ostrołęka.