Bloker wilgoci toupret, ultrament. Jak go używać?

Bloker wilgoci to nic innego jak preparat izolujący sufit oraz ściany od wilgoci. Taki środek możemy wykorzystać w piwnicy, łazience i wszędzie tam, gdzie pomieszczenia narażone są na tworzenie się zawilgoceń. Dostępne w sprzedaży środki będą charakteryzowały się różnymi właściwościami, a więc przy zakupie trzeba dobrać bloker dopasowany do powierzchni (betonowej, tynkowej itd.). Wybraliśmy preparat, jak go nałożyć? 

Zanim jeszcze przystąpimy do nakładania blokera wilgoci, należy zadbać o powierzchnię, na którą będziemy go aplikować. Podłoże lub ściana powinna być wolna od szczelin i zabrudzeń. Jeśli takowe się znajdują to musimy ją najpierw oczyścić, a wszelkie ubytki uzupełnić za pomocą zaprawy. Jakiekolwiek ślady wilgoci i zabrudzenia najlepiej jest przetrzeć papierem ściernym. Dostępne na rynku preparaty uniemożliwiają ich zastosowanie w miejscach o bardzo dużym zawilgoceniu i niskich temperaturach, podobnie jest z miejscami narażonymi na stałe działanie promieni słonecznych. W związku z tym, iż blokery są środkami szkodliwymi dla zdrowia należy przy ich nakładaniu zadbać o rękawice i maski, aby nie wdychać niepotrzebnie oparów. Warto też uchylić okno w celu ciągłego dostępu tlenu do pomieszczeń. Przygotowaną powierzchnię możemy już malować przy pomocy naszego preparatu. W tym celu możemy wykorzystać tradycyjny pędzel, wałek lub sprzęt do natrysku. Po wyschnięciu pierwszej warstwy, należy nałożyć drugą. Taką ochronę przed wilgocią przyjmuje się jako optymalne rozwiązanie. Niekiedy w przypadku bardziej chłonnych powierzchni może być konieczność nałożenia jeszcze jednej warstwy. Czas schnięcia każdej warstwy to kilka godzin.

Po zastosowaniu preparatu możemy przystąpić do ponownego pokrywania ścian. Tutaj w zasadzie można wykorzystać dostępne w sprzedaży farby. Sam środek dodatkowo uzupełnia położoną warstwę farby ponieważ jest ona odporna na działanie wilgoci, a sama farba nie zacznie odchodzić od ścian. Jeśli zdecydujemy się na położenie tapet zamiast farby to też jest to możliwe. W przypadku miejsc takich jak podłogi na balkonie i w piwnicy, najlepiej jest skorzystać z innych środków przeciwwilgociowych.