Maskownice do liczników, czyli ukrywamy otwory rewizyjne.

Dawno minęły czasy, kiedy to liczniki do wody znajdowały się na widoku. Obecnie panuje trend możliwie jak najlepszego ukrycia wszelkich widocznych urządzeń w łazienkach. Stąd też pojawiło się wiele rozwiązań takich jak maskownice, którymi możemy zamaskować widoczne wodomierze, zawory, syfony wannowe i do brodzików, czy ciepłomierze. 

Przy planowaniu otworów rewizyjnych należy pamiętać, aby były one o wielkości przynajmniej 20 na 20 cm. Wynika to z możliwych awarii, które trudno byłoby usunąć mając tak mało miejsca na operowanie narzędziami. Stosując maskownice możemy ukryć zarówno otwory umożliwiające dostanie się w razie potrzeby do rur wannowych, ale także w przypadku uzyskania dostępu do licznika, co jest potrzebne w mieszkaniach w bloku. Maskownice są najczęściej zrobione z tworzywa sztucznego lub też metalu, często spotykane są zawiasy usprawniające proces otwierania drzwiczek. Co ważne taką „skrytkę” możemy schować pod płytkami ceramicznymi, stanie się ona zupełnie niewidoczna. Mamy więc dwa w jednym: ładny wygląd łazienki oraz dostęp do całej instalacji. Innym sposobem na ukrycie maskownicy jest jej pomalowanie w kolorze dopasowanym do barwy na ścianie. Zobacz także: Jak oszczędzać na energii elektrycznej?

W przypadku, kiedy maskownica będzie umiejscowiona w widocznym miejscu, możemy ją zasłonić przy pomocy półki i postawionej na niej ozdoby. Pozwoli to zachować wartość estetyczną, a zarazem łatwość korzystania z niej.