Płyty spienione PCV 5 mm, 10 mm. Czym są i gdzie je stosować?

Spośród wielu rodzajów płyt budowlanych na rynku wykonanych z tworzywa znajdziemy te oparte o znany od wielu lat materiał PCV. Jest to materiał o ciekawych właściwościach i zastosowaniu, który występuje w postaci płyt zrobionych z polichlorku winylu z technologią swobodnego spieniania. Dzięki temu materiał zachowuje idealnie gładką powierzchnię i regularną strukturę, idzie za tym także niska waga i całkiem dobra sztywność. 

W sprzedaży spotkamy płyty o różnych rozmiarach i grubości. Płyty spienione PCV cechują się bardzo łatwą obróbką zarówno mechaniczną, jak i termiczną. W związku z tym są doskonałym materiałem do wiercenia w nim, formowania na dowolny kształt przez przycinanie oraz szlifowanie ostrych krawędzi. Materiał ten może stanowić bazę do wszelkiego rodzaju konstrukcji, gdyż można bardzo prosto łączyć ze sobą płyty przy użyciu kleju lub wkrętów. Ważną zaletą jest wytrzymałość na działanie różnorakich warunków pogodowych, materiał nie wchłania wody oraz nie jest wrażliwy na działanie promieni UV. Tak wykonane elementy możemy więc z powodzeniem umieszczać na zewnątrz budynków i nie stracą one walorów estetycznych przez wiele lat. Spienione PCV jest też kiepsko palne, dobrze izoluje od dźwięków otoczenia oraz temperatury. Na rynku dostępna jest szeroka gama kolorów, płyty można też pokrywać folią lub drukować na nich wybrane treści i grafiki.

Opis materiału jasno wskazuje na zastosowanie w przypadku wszelkiej maści firm, które chcą zaprezentować swoje usługi światu. Na bazie płyt można przygotować gotową reklamę w formie witryny sklepowej, planszy reklamowej, czy szyldu. Możliwości są w zasadzie nieograniczone, gdyż materiał akceptuje zarówno sitodruk, jak i nadruk cyfrowy. Płyty większych rozmiarów stosuje się także w budownictwie, gdzie pełnią rolę podwieszanych sufitów, ścian działkowych, czy okiennego szyldu. Ponadto spienione PCV znajdziemy w branży meblarskiej.