Rodzaje plis okiennych. Warto montować w domu lub mieszkaniu?

Zapewnienie prywatności, poczucia ciszy i spokoju jest dla wielu osób mieszkających w domach jednorodzinnych oraz blokach czymś bardzo ważnym. Często w tym celu wykorzystywane są plisy okienne, które pozwalają osiągnąć zamierzony efekt za stosunkowo nieduże pieniądze. 

W sprzedaży znajdziemy kilka różnych rodzajów, które cechują się dopasowaniem do poszczególnych typów okien znajdujących się w budynkach. Popularne żaluzje w formie pionowych lub poziomych rolet na rolach umieszczonych tuż nad oknem lub w ramie okiennej wciąż mają swoich zwolenników. Konkurencja w postaci plis jest jednak niepodważalna ze względu na bardzo prostą i zarazem lekką konstrukcję, mają one nieduże rozmiary i są bardzo estetyczne. Wybór wzorów pozwala dopasować je do niemal każdego budynku. Sprawdzą się one nie tylko w obiektach o nowoczesnej aranżacji wewnątrz, ale też w domach i mieszkaniach starszej daty. Ważną zaletą plis okiennych jest prostota obsługi oraz możliwość montażu przy każdym typie okna, bez względu na jego kształt. Zobacz stronę o oknach PCV.

Jakie są rodzaje plis?

W sprzedaży znajdziemy bardzo szeroki asortyment barw oraz możliwość zastosowania żaluzji z systemem dzień i noc. Chodzi tu o możliwość zamontowania na jednej prowadnicy przy oknie dwóch rodzajów plis: jedna z nich przepuszcza światło w ciągu dnia, z kolei druga stanowi barierę dla wzroku sąsiadów. Wszystko to przy użyciu jednego urządzenia prostego w obsłudze. Możemy też wybierać wśród tradycyjnych plis dla okien pionowych, plisy okienne dla okien dachowych, ogrodowych, okien o nietypowej konstrukcji np. okno półokrągłe, okrągłe. Widzimy więc, że rodzaje plis pozwalają je dopasować do każdego miejsca, szczególnie tam, gdzie tradycyjne rolety nie znajdą zastosowania. Tutaj korzystamy z indywidualnego zamówienia, które pozwala dopasować plisy do każdego typu i kształtu okien.